Osłony

Silikonowe osłony przeciwbryzgowe

osłona przeciwbryzgowaosłona przeciwbryzgowa

Typ osłony przeciwbryzgowej Przeznaczenie Zapewniany stopień ochrony IP
OK, OW Napędy z guzikiem krytym i wystającym serii PO22 IP 67
OK22, OW22 Napędy z guzikiem krytym i wystającym serii NEF22 oraz NEK22M IP 67
OK30, OW30 Napędy z guzikiem krytym i wystającym serii NEF oraz NEF30 IP 67
OP22 Napędy z guzikiem pokrętnym serii NEF22 oraz NEK22M IP 66 / IP 67


Osłony przeciwbryzgowe są przeznaczone do współpracy z napędami z guzikiem krytym lub wystającym serii PO22, NEF22, NEK22M, NEF oraz NEF30, a także z napędami z guzikiem pokrętnym serii NEF22 oraz NEK22M, w celu zapewnienia ochrony przed wnikaniem do napędów pyłu i wody.

Do współpracy z napędami z guzikiem krytym przeznaczone są osłony przeciwbryzgowe OK, z guzikiem wystającym – osłony przeciwbryzgowe OW, natomiast w przypadku napędów z guzikiem pokrętnym – osłony przeciwbryzgowe OP.

Zastosowanie osłon przeciwbryzgowych OP zmniejsza trwałość mechaniczną napędów z guzikiem pokrętnym do 3x103 (napęd może nadal pracować do osiągnięcia deklarowanej trwałości dla napędów bez osłon, lecz nie zapewnia już podwyższonego stopnia IP).osłona przeciwbryzgowa osłona przeciwbryzgowa

Pobierz kartę katalogową osłon przeciwbryzgowych do przycisków

Osłony do przycisków

Osłony przycisków

 

Osłona żółta do przycisków bezpieczeństwa o średnicy montażowej 22 i 30 mm oraz osłona transparentna z klapką do przycisków krytych, wystających i dłoniowych o średnicy montażowej 22 mm.

 

Osłona DR żółta wykonana jest z tworzywa sztucznego w kolorze żółtym. Dzięki zastosowaniu uszczelki gumowej od spodu osłony, osiąga ona stopień ochrony IP65. Osłona ta służy do zabezpieczenia przycisków bezpieczeństwa przed przypadkowym załączeniem. Może być stosowana do przycisków dłoniowych o średnicy grzybka nie większej niż 50 mm.

Osłona KWD z klapką wykonana jest z transparentnego tworzywa sztucznego. Dzięki zastosowaniu uszczelki gumowej od spodu osłony, osiąga ona stopień ochrony IP65. Isnieje możliwość zamknięcia osłony za pomocą kłódki. Osłona ta służy do zabezpieczenia przycisków krytych, wystających, dłoniowych przed przypadkowym załączeniem lub do wyeliminowania nieuprawnionego użycia.

 

Pobierz kartę katalogową osłon do przycisków

Osłony

OSŁONA PRZECIWBRYZGOWA K i OK

Osłony przeciwbryzgowa K i OK jest przeznaczona do ochrony napędów przycisków P22–K i PO22 - K… przed wodą i pyłem.

 

OSŁONA PRZECIWBRYZGOWA W i OW

Osłona przeciwbryzgowa W i OW jest przeznaczona do ochrony napędów przycisków P22–W i PO22 – W…przed wodą i pyłem.

 

WYCIĄGACZ ŻARÓWEK

Wyciągacz żarówek ułatwia wymianę żarówek BA7s, BA9s, oraz T-6,8.