Zapraszamy do współpracy


Specjalizujemy się w produkcji osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego napięcia. Nasze produkty mają zastosowanie w automatyce przemysłowej dla kolejnictwa, przemysłu morskiego, górniczego, hutniczego, spożywczego i energetycznego.
 • O nas  PROMET jest polską firmą, zlokalizowaną w Sosnowcu, w samym centrum Zagłębia Górnośląskiego. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1958 roku.
  Początkowo przedmiotem działalności była produkcja drobnej galanterii metalowej. Obecnie specjalizujemy się w produkcji sprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego napięcia i jesteśmy jednym z czołowych wytwórców w Polsce.

  W pierwszych latach działalności firmy skromne warunki lokalowe w znaczny sposób ograniczały jej rozwój. Dopiero początek lat siedemdziesiątych, kontakty z czołowymi firmami z branży elektrotechnicznej oraz fabryką samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej były początkiem ekspansywnego rozwoju. Wybudowany został nowy obiekt odpowiadający potrzebom firmy oraz stwarzający dogodne warunki do pracy i rehabilitacji osób niewidomych.
  W tym okresie uruchomiona została produkcja pierwszych przycisków sterowniczych oraz przewodów hamulcowych do Fiata 126p.
  Lata 80-te to dalszy, dynamiczny rozwój produkcji zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i elektromechanicznej. Pod koniec lat 80-tych rozpoczęto prace nad uruchomieniem produkcji przewodów hamulcowych oraz złącz elektrycznych do Fiata Cinquecento.
  Zmiana systemu społeczno-politycznego w Polsce pod koniec lat 80-tych, tak jak w całym przemyśle, tak i w SN PROMET doprowadziła do określonych trudności. Licząca w okresie największego rozwoju załoga ponad 1800 pracowników musiała się „skurczyć” i dostosować do nowych warunków gospodarczo-ekonomicznych kraju.

  Od roku 2012 PROMET jest wyłącznym dystrybutorem produktów EMAS w Polsce, a od roku 2017 również produktów marki ONKA, poszerzając tym samym portfolio oferowanego asortymentu o kolejne grupy produktów stosowane w automatyce przemysłowej, a także o osprzęt instalacyjny.

  Produkty PROMET są znane z wysokiej jakości oraz trwałości i są doceniane zarówno przez projektantów jak i ostatecznych użytkowników. Ich solidność gwarantuje szerokie zastosowanie, zarówno w przemyśle ciężkim, w trudnych czy ekstremalnych warunkach jak i w standardowych instalacjach przemysłowych.

  Firma posiada bardzo duże możliwości w zakresie przetwórstwa detali z tworzyw sztucznych i metalu oraz dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym i wykwalifikowaną załogą, co umożliwia nawiązanie pomyślnej współpracy na zasadach kooperacji. Duże doświadczenie w montażu urządzeń oraz szeroki wachlarz stosowanych technologii dają szansę na szybkie uruchomienie, nowych, nawet najbardziej złożonych produkcji. Firma w swojej strukturze, oprócz wydziałów produkcyjnych, posiada własne biuro konstrukcyjne, technologiczne, dobrze wyposażoną narzędziownię, służby energomechaniczne oraz centralne laboratorium gdzie m.in. badana jest odporność i wytrzymałość wyrobów.

  Bardzo dobra organizacja pracy, jak również wysoka jakość produkowanych wyrobów, pozwoliły uzyskać szereg certyfikatów i wyróżnień. Od 2002 roku PROMET posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO. Produkty firmy posiadają znak CE. Dodatkowo produkty związane z pożarnictwem posiadają certyfikat CNBOP.
  W latach 2007 i 2008 Kapituła Programu Przedsiębiorstwo Fair Play, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przyznały nam tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Statuetkę Fair Play. Natomiast w roku 2009 zostaliśmy nagrodzeni Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii Załoga – wspólny sukces.
  W roku 2013 oraz 2021 otrzymaliśmy tytuł Lodołamacza w kategorii Zatrudnienie Chronione w Regionie Śląskim. W roku 2014 nasze produkty serii NEF30 zdobyły uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego i znalazły się na Liście Nominowanych do otrzymania Godła TERAZ POLSKA w XXIV edycji Konkursu. W ostatnim czasie zostaliśmy również wyróżnieni przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy. PROMET jest również uczestnikiem Programu Rzetelna Firma.
  Ostatnie wyróżnienie w Konkursie Lodołamacze w 2023 roku w kategorii „Zatrudnienie Chronione” (I miejsce w konkursie regionalnym, II miejsce w konkursie ogólnopolskim), jest potwierdzeniem szeregu działań, jakie firma podejmuje w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz promocji aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

  SN PROMET spełnia wymagania dyrektywy RoHS 2015/65/UE dotyczącej ograniczeń stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz rozporządzenia REACH związanego z ograniczeniem zagrożeń stwarzanych przez substancje chemiczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

  Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na swoje produkty.
 • Kooperacja

  Jeśli potrzebują Państwo rzetelnego partnera, który kompleksowo zrealizuje nawet najbardziej złożone projekty, zapraszamy do zapoznania się z niniejszą ofertą.
  Jesteśmy firmą elastyczną, nastawioną na zmiany i innowacyjność.

  Pobierz

 • PFRON

  – Czy zatrudniają Państwo w swoim przedsiębiorstwie co najmniej 25-ciu pracowników?
  Tak
  – Czy zatem 6% zatrudnionych w przeliczeniu na pełny wymiar etatów to osoby niepełnosprawne?
  Nie

  Jeśli odpowiedź NIE dotyczy Państwa firmy, PFRON z tytułu niezatrudniania osób niepełnosprawnych pobiera wpłaty od przedsiębiorstw w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% ich przeciętnego wynagrodzenia i liczby zatrudnionych osób w celu rekompensaty za nie utworzone stanowiska pracy, dla powyżej wymienionych.

  Istnieje możliwość zmniejszenia kosztów związanych z opłatami na PFRON.

  Wystarczy skorzystać z oferty SN PROMET. Kupując nasze wyroby bądź korzystając z usług produkcyjnych, można uzyskać odpis od wpłat na rzecz PFRON w wysokości od 14%-23%.

  Na skutek zmiany Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 29 listopada 2010, prawie 2000 zakładów pracy chronionej utraciło status dający ich kontrahentom prawo do obniżania wpłat na PFRON. Status ten zachowało tylko kilka przedsiębiorstw, w tym Spółdzielnia Niewidomych PROMET, głownie ze względu na wysoki wskaźnik zatrudnienia osób niewidomych.
 • Polityka Jakości

  SN PROMET stosując System Zarządzania Jakością oparty na normie EN ISO 9001 dąży do jego rozwoju poprzez udział i zaangażowanie pracowników w wykonywaną pracę w zakresie projektowania i wytwarzania solidnych i trwałych wyrobów elektrycznych niskiego napięcia, w tym aparatury sterowniczej i sygnalizacyjnej.

  Celujemy w rzetelnym zaspokajaniu zindywidualizowanych potrzeb Klienta poprzez elastyczne i odpowiedzialne podejście do jego wymagań. Zatrudniając osoby niepełnosprawne dążymy do ich rehabilitacji promując aktywność zawodową i wykształcenie.

  Uzyskujemy wymaganą i deklarowaną Klientowi JAKOŚĆ poprzez:
  • terminowy oraz możliwie najkrótszy okres realizacji zamówień,
  • oferowanie wyrobów konkurencyjnych cenowo,
  • utrzymywanie i rozwijanie relacji biznesowych z dotychczasowymi Klientami i poszukiwanie nowych odbiorców,
  • podejmowanie działań prowadzących do stałego wzrostu satysfakcji Klientów,
  • utrzymywanie stałego kontaktu z Klientami w zakresie zbierania informacji i opinii na temat naszych wyrobów i usług,
  • elastyczność i zdolność do adaptacji do niestandardowych potrzeb Klientów,
  • rzetelność i odpowiedzialność w kontaktach biznesowych,
  • spełnienie obowiązujących wymagań, w tym wymagań prawnych,
  • współpracę z dostawcami spełniającymi określone wymagania,
  • ciągłe doskonalenie procesów realizacji wyrobu,
  • optymalizację kosztów poprzez ciągłe doskonalenie efektywności realizowanych procesów,
  • ciągłe doskonalenie skuteczności Systemu Zarządzania Jakością,
  • zaangażowanie pracowników w wytwarzanie wyrobu spełniającego wymagania Klientów.

  Jakość służy osiągnięciu celu strategicznego, jakim jest systematyczny wzrost obrotów oraz zwiększenie udziału w rynku, a także popularyzacja marki firmy.

  Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO:9001 jest do pobrania pod poniższym linkiem.

  Pobierz

 • O nas w prasie

 • Aktualności

  Majówka – informacja !

  Majówka – informacja !

  Czytaj więcej

  Wielkanoc 2024 – informacja!

  Wielkanoc 2024 – informacja!

  Szanowni Państwo, Informujemy, że Wielkanoc będziemy świętować już od piątku. Czwartek będzie ostatnim dniem przed...

  Czytaj więcej

  Radosnych Świąt życzy PROMET.

  Radosnych Świąt życzy PROMET.

  Uprzejmie informujemy, że w tym wyjątkowym czasie, pracujemy wg poniższego planu: 22 grudnia do 26 grudnia – zamknięte 27...

  Czytaj więcej

  20.10.2023(piątek) – dniem wolnym w SN PROMET

  20.10.2023(piątek) – dniem wolnym w SN PROMET

  Szanowni Klienci, Dostawcy !!! Z radością informujemy, iż jutrzejszy dzień tj. 20.10.2023 (piątek) jest dla nas dniem...

  Czytaj więcej

  Lodołamacze – Gala ogólnopolska w Warszawie

  Lodołamacze – Gala ogólnopolska w Warszawie

  12 października 2023 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVIII edycję konkursu...

  Czytaj więcej

  Przełamujemy lody!!!

  Przełamujemy lody!!!

  Tak, po raz kolejny możemy pochwalić się zaszczytnym tytułem LODOŁAMACZA, oraz tym razem złotą statuetką przyznaną w kategorii...

  Czytaj więcej

  ENERGETAB 2023

  ENERGETAB 2023

  Tradycyjnie – nie zawiedliśmy się 🙂 Dziękujemy za Państwa obecność pomimo nieznośnego chwilami upału. Za wspaniałe,...

  Czytaj więcej

  Świąteczne Życzenia

  Świąteczne Życzenia

  Czytaj więcej

  Axon Media w woj. świętokrzyskim. Zapraszamy Państwa serdecznie do Starachowic.

  Axon Media w woj. świętokrzyskim. Zapraszamy Państwa serdecznie do Starachowic.

  Program Niezawodność i Utrzymanie ruchu w zakładach produkcyjnych

  Czytaj więcej

Dane adresowe

ul. Lipowa 11
41-200 Sosnowiec

NIP: 644-051-51-83
REGON: 000452021
KRS: 0000053760
Sąd Rejonowy w Katowicach
Wydział Gospodarczy KRS

Konto: ING Bank Śląski o/ Sosnowiec
97 1050 1142 1000 0008 0000 0432

Logopige

Jesteśmy członkiem PIGE
Polskiej Izby
Gospodarczej Elektrotechniki

Poznaj PIGE


Nasze materiały reklamowe w j. angielskim umieszczone są w katalogu exportowym PIGE


CATALOGUE EXPORT POLAND