Zapraszamy do współpracy


Specjalizujemy się w produkcji osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego napięcia. Nasze produkty mają zastosowanie w automatyce przemysłowej dla kolejnictwa, przemysłu morskiego, górniczego, hutniczego, spożywczego i energetycznego.
 • O nas  SN PROMET z siedzibą w Sosnowcu powstała w 1958 roku. Początkowo zajmowała się produkcją drobnej galanterii metalowej. Obecnie jest jednym z czołowych producentów elektrotechniki w kraju.

  W pierwszych latach działalności firmy skromne warunki lokalowe w znaczny sposób ograniczały jej rozwój. Dopiero początek lat siedemdziesiątych, kontakty z czołowymi firmami z branży elektrotechnicznej oraz fabryką samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej były początkiem ekspansywnego rozwoju firmy. Wybudowany został nowy obiekt odpowiadający potrzebom firmy oraz stwarzający dogodne warunki do pracy i rehabilitacji osób niewidomych.
  W tym okresie uruchomiona została w SN PROMET produkcja pierwszych przycisków sterowniczych oraz przewodów hamulcowych do Fiata 126p. Lata 80-te to dalszy, dynamiczny rozwój produkcji zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i elektromechanicznej. Pod koniec lat 80-tych rozpoczęto prace nad uruchomieniem produkcji przewodów hamulcowych oraz złącz elektrycznych do Fiata Cinquecento.
  Zmiana systemu społeczno-politycznego w Polsce pod koniec lat 80-tych, tak jak w całym przemyśle, tak i w SN PROMET doprowadziła do określonych trudności. Licząca w okresie największego rozwoju załoga ponad 1800 pracowników musiała się „skurczyć” i dostosować do nowych warunków gospodarczo-ekonomicznych kraju.

  Spółdzielnia w swojej strukturze, oprócz wydziałów produkcyjnych, posiada własne biuro konstrukcyjne, technologiczne, dobrze wyposażoną narzędziownię oraz służby energomechaniczne. Duże znaczenie w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa mają nowoczesne maszyny, które działają na wydziałach tłoczni i obróbki. Doświadczenie w montażu urządzeń oraz szeroki wachlarz stosowanych technologii dają szansę na szybkie uruchamianie nowych, nawet najbardziej złożonych produkcji. W trosce o jakość własnych produktów przedsiębiorstwo posiada własne centralne laboratorium, gdzie m.in. badana jest odporność i wytrzymałość wyrobów.

  Bardzo dobra organizacja pracy, jak również wysoka jakość produkowanych wyrobów, pozwoliły uzyskać szereg certyfikatów i wyróżnień. Od 2002 roku PROMET posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO. Produkty firmy posiadają znak CE oraz certyfikaty na rynek Unii Celnej (Rosja, Kazachstan, Kirgizja, Armenia i Białoruś). Dodatkowo produkty związane z pożarnictwem posiadają certyfikat CNBOP.
  W latach 2007 i 2008 Kapituła Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przyznały Spółdzielni Niewidomych „Promet” tytuł: „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz „Statuetkę Fair Play”. Natomiast w roku 2009 zostaliśmy nagrodzeni Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Załoga – wspólny sukces”.

  W roku 2013 otrzymaliśmy tytuł „Lodołamacza” w kategorii „Zatrudnianie Chronione” w Regionie Śląskim. W roku 2014 nasze produkty serii NEF30 zdobyły uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego i znalazły się na Liście Nominowanych do otrzymania Godła „TERAZ POLSKA” w XXIV edycji Konkursu. W ostatnim czasie zostaliśmy również wyróżnieni przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Bisnode D&B Polska Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy.

  Ponadto SN PROMET spełnia wymagania Dyrektywy RoHS 2002/95/WE. Oznacza to, że wyroby produkowane przez SN PROMET nie zawierają substancji niebezpiecznych określonych w Dyrektywie RoHS. Dyrektywa RoHS wprowadziła wymagania, aby nowy sprzęt elektryczny i elektroniczny wprowadzony do obrotu po 1 lipca 2006 nie zawierał ołowiu.

  Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na swoje produkty.
 • Kooperacja

  Jeśli potrzebują Państwo rzetelnego partnera, który kompleksowo zrealizuje nawet najbardziej złożone projekty, zapraszamy do zapoznania się z niniejszą ofertą.
  Jesteśmy firmą elastyczną, nastawioną na zmiany i innowacyjność.

  Pobierz

 • PFRON

  – Czy zatrudniają Państwo w swoim przedsiębiorstwie co najmniej 25-ciu pracowników?
  Tak
  – Czy zatem 6% zatrudnionych w przeliczeniu na pełny wymiar etatów to osoby niepełnosprawne?
  Nie

  Jeśli odpowiedź NIE dotyczy Państwa firmy, PFRON z tytułu niezatrudniania osób niepełnosprawnych pobiera wpłaty od przedsiębiorstw w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% ich przeciętnego wynagrodzenia i liczby zatrudnionych osób w celu rekompensaty za nie utworzone stanowiska pracy, dla powyżej wymienionych.

  Istnieje możliwość zmniejszenia kosztów związanych z opłatami na PFRON.

  Wystarczy skorzystać z oferty SN PROMET. Kupując nasze wyroby bądź korzystając z usług produkcyjnych, można uzyskać odpis od wpłat na rzecz PFRON w wysokości od 14%-23%.

  Na skutek zmiany Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 29 listopada 2010, prawie 2000 zakładów pracy chronionej utraciło status dający ich kontrahentom prawo do obniżania wpłat na PFRON. Status ten zachowało tylko kilka przedsiębiorstw, w tym Spółdzielnia Niewidomych PROMET, głownie ze względu na wysoki wskaźnik zatrudnienia osób niewidomych.
 • Polityka Jakości

  SN PROMET stosując System Zarządzania Jakością oparty na normie EN ISO 9001 dąży do jego rozwoju poprzez udział i zaangażowanie pracowników w wykonywaną pracę w zakresie projektowania i wytwarzania solidnych i trwałych wyrobów elektrycznych niskiego napięcia, w tym aparatury sterowniczej i sygnalizacyjnej.

  Celujemy w rzetelnym zaspokajaniu zindywidualizowanych potrzeb Klienta poprzez elastyczne i odpowiedzialne podejście do jego wymagań. Zatrudniając osoby niepełnosprawne dążymy do ich rehabilitacji promując aktywność zawodową i wykształcenie.

  Uzyskujemy wymaganą i deklarowaną Klientowi JAKOŚĆ poprzez:
  • terminowy oraz możliwie najkrótszy okres realizacji zamówień,
  • ciągłe doskonalenie procesów realizacji wyrobu,
  • optymalizację kosztów przez ciągłe doskonalenie efektywności realizowanych procesów,
  • ciągłe doskonalenie skuteczności Systemu Zarządzania Jakością,
  • zaangażowanie pracowników w wytwarzanie wyrobu spełniającego wymagania Klienta
  • współpracę z dostawcami spełniającymi określone wymagania,
  • utrzymywanie stałego kontaktu z Klientami w zakresie zbierania informacji i opinii na temat naszych wyrobów i usług,
  • rzetelność i odpowiedzialność w kontaktach biznesowych,
  • spełnienie obowiązujących wymagań, w tym wymagań prawnych,
  • elastyczność i zdolność do adaptacji do niestandardowych potrzeb Klienta.

  Jakość służy osiągnięciu celu strategicznego, jakim jest systematyczny wzrost obrotów oraz zwiększenie udziału w rynku, a także popularyzacja marki firmy.

  Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO:9001 jest do pobrania pod poniższym linkiem.

  Pobierz

 • O nas w prasie

 • Aktualności

  Nowy cennik

  Nowy cennik

  Informujemy, że z dniem 23.12.2021 r. nastąpi zmiana cen na oferowane przez nas wyroby. Nowy cennik jest dostępny w zakładce...

  Czytaj więcej

  Życzenia Świąteczne

  Życzenia Świąteczne

  Czytaj więcej

  Tak pracujemy w okresie świątecznym!

  Tak pracujemy w okresie świątecznym!

  Szanowni Państwo, W okresie świątecznym nie pracujemy w dniach: 24.12.202131.12.2021W pozostałych dniach serdecznie zapraszamy!

  Czytaj więcej

  PROMET laureatem Lodołamaczy 2021

  PROMET laureatem Lodołamaczy 2021

  „Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Otwarci...

  Czytaj więcej

  Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Czytaj więcej

  1-3 marca 2021

  1-3 marca 2021

  Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniach 1-3 marca 2021 planujemy przeprowadzenie inwentaryzacji na magazynie wyrobów...

  Czytaj więcej

  Dbamy o wspólne bezpieczeństwo, 22.04.2020

  Dbamy o wspólne bezpieczeństwo, 22.04.2020

  Informujemy, że magazyn towarów oraz wyrobów gotowych jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku.Jednocześnie, zaznaczamy...

  Czytaj więcej

  INTERNATIONAL FORUM „POWER GRIDS”, MOSCOW, THANK YOU!

  INTERNATIONAL FORUM „POWER GRIDS”, MOSCOW, THANK YOU!

  Dear Partners and Guests,Further to finished edition of the Power Grids Moscow 2019 fair, we would like to thank you...

  Czytaj więcej

Dane adresowe

ul. Lipowa 11
41-200 Sosnowiec

NIP: 644-051-51-83
REGON: 000452021
KRS: 0000053760
Sąd Rejonowy w Katowicach
Wydział Gospodarczy KRS

Konto: ING Bank Śląski o/ Sosnowiec
97 1050 1142 1000 0008 0000 0432

Logopige

Jesteśmy członkiem PIGE
Polskiej Izby
Gospodarczej Elektrotechniki

Poznaj PIGE